کدام انواع موم و وسایلی برای اپیلاسیون مناسب است؟

اپیلاسیون ، وکس و زیبایی

مقدمه انواع موم برای اپیلاسیون

صنعت زیبایی دنیای شگفت انگیزی است . محصولات و تکنیک ها همیشه تغییر می کنند و به سرعت در حال گسترش هستند. روش ها تغییر میکنند و محصولاتی که روزگاری انقلابی در صنعت زیبایی به پا کردن اکنون به نظر می رسد بسیار کمرنگ شدند .موم هایی که برای اپیلاسیون استفاده میشوند هم در این قاعده قرار میگیرند.

در این میان پاک سازی بدن از مو ممکن است درخشان ترین وجه جهان زیبایی به حساب نیاید و بیشتر افراد ترجیح می دهند در مورد نکات آرایشی صحبت کنند ، یا اینکه مثلا کدام محصول برنزه  به شما نتیجه بی عیب و نقصی می دهد.

با این حال ، اپیلاسیون یک صنعت چند میلیون دلاری است و نان و کره اکثر سالن ها است.

سهولت اپیلاسیون امروزه غالباً بدیهی است. اپیلاسیون قرنهاست که وجود دارد ، و گرچه فرآیند نوینی نیست ولی محصولات و فرمولاسیون موجود در محصولات وکس و موبر در حال حاضر جزو صنعت مد و فشن است که احتمالا به تغییر وتحولات آن پی بردید.

تحول وکسها و سایر روشهای موبری در طی چند دهه گذشته شگفت انگیز است و همه ما باید خوشحال و از تولیدکنندگان این محصولات ممنون باشیم که هرگز نیازی به استفاده از یک سنگ تیز یا موم خالص گرفته شده مستقیم از کندو برای از بین بردن موهای ناخواسته نخواهیم داشت.

این روزها از بین بردن موهای زائد بدن صرفاً به دلایل زیبایی شناسی بخشی از هر رژیم زیبایی محسوب می شود .

 

انواع موم و وسایل اپیلاسیون

 

ارزش موزدایی با موم  (وکس ) در گذشته

در زمان امپراتوری روم ، نبود موهای بدن نیز نشانه ثروت و طبقه محسوب می شد ، اما حتی ثروتمندترین افراد در این دوره فقط می توانستند از منابع محدود موجود استفاده کنند ، به طور کلی شیره درخت ، تیغ های ساخته شده از پارچه و سنگ های تیز را برای تراشیدن مو بکار میبردند.

 

ابتدا در کشورهای خاورمیانه فقط به منظور کاهش انگل ، کک ، شپش و بوی بدن که در هنگام زندگی در چنین شرایط گرمی بسیار رایج بودند ، موهای بدن خود را میزدند. حتی از قدیم ها تعداد اندکی از مردان هم کاملا بی مو بودند، موم هایی از شکر و موم زنبورعسل تهیه کردند و از موچین های ساخته شده از صدف های دریایی استفاده کردند (باورتون میشه ؟؟).

انواع موم برای اپیلاسیون از ابتدا تا حالا

شکرگذاری نوعی اپیلاسیون است و امروزه هنوز در کشورهای عربی رواج دارد. برای از بین بردن مو از خمیر یا ژل طبیعی ساخته شده از مواد غذایی مانند شکر ، آب و آب لیمو استفاده می کند. ماده مانند تافی به طور مکرر در پوست مالیده میشود و موها را نیز از بین می برد. در حالی که این مومهای خانگی از ترکیبات طبیعی گرفته شده بودند ، در واقع آنها روی پوست ، سفت و خشن بودند و باعث تحریک ، قرمزی ، خارش و کبودی می شدند – واکنش هایی که در این روز و حال می توان به راحتی از آنها جلوگیری کرد و درمان می شوند.

در دهه 1930 اولین مومهای تجاری در فرانسه ساخته شد که به عموم مردم فروخته شد. با گذشت زمان ، موم ها در دسترس عموم قرار گرفتند و به سرعت به انتخاب خانم ها در سراسر جهان برای از بین بردن موهای ناخواسته تبدیل شدند – سریع ، راحت و مؤثر بود! مردان در این مرحله هنوز هم تیغ را انتخاب می کردند اما زنان از روشی که نتایج ماندگار تری به آنها می داد استقبال میکردند.

در 50 سال گذشته صنعت اپیلاسیون بسیار زیاد پیشرفت کرده است. بله ، تا دهه 60 موم های نواری و سختی در بازار وجود داشت. با این حال فرمول ها و مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در تولید موم نسبت به بازارهای موجود در سطح پائین بود. در حالی که ایده اپیلاسیون تازه به بازار عرضه شده بود ، صنعت اپیلاسیون به دور از ایده آل نبود و راه طولانی برای رشد داشت.

در سال 2000 ، اولین وکس سفید جهان در جهت روند رو به رشد اپیلاسیون تولید شد.

 

موم گرم و سرد ، انواع موم

 

حالا چرا وکس انجام بدیم؟

تیغ زدن گزینه مناسبی برای موزدایی است اما باید به خاطر داشته باشیم که همیشه ارزان ترین یا موثرترین گزینه نیست. شما می توانید موهای بدن خود را تیغ کنید ، این روش ساده ممکن است آسیب زا باشد ، زیرا تیغ زدن می تواند افراد را در برابر عفونت آسیب پذیرتر کند. اپیلاسیون واقعاً ایمن ترین گزینه است زیرا از صدمات مکرر جلوگیری می کند و کل فولیکول مو را از بین می برد و دوره قبل از رشد مو را طولانی تر می کند در حالیکه در روش تیغ زدن مو مجددا سریع رشد میکند .

طبق آمار در انگلیس به طور میانگین​​، با بیش از 36.500 سالن ،هر هفته 15 مشتری موم  دارند. در آنجا مشتریان فقط برای یک مناسبت خاص اقدام به انجام وکس نمی کنند. 79٪ ادعا می کنند که همیشه دوست دارند بدون مو باشند

همانطور که میدانید ، محصولی که در هنگام اپیلاسیون به کار برده میشود به اندازه تکنیک در انجام آن مهم است! موم نامناسب ، کار درمان را سخت و مشکل ساز می کند و عوارضی هم به همراه دارد خصوصاً هنگام وکس زدن نواحی حساس.

 

موم طبیعی و مصنوعی رزینی

برخی شرکتهای تولید کننده موم  به طور مداوم فرمولاسیون موم خود را بدون اطلاع رسانی به مشتریان تغییر می دهند .

هنگام اپلاسیون با محصولات کارونلب Caronlab می توانید مطمئن باشید که محصولات به شما در کسب نتیجه بهتر و کسب رضایت صد در صد مشتری کمک خواهند کرد.

تا حالا فکر کردید که انواع موم ها چه تقاوتی با هم دارند؟

به عنوان یک اپیلاسیون کار، شاید لازم باشد که هنگام انتخاب موادی که در ظرف مخصوص اپیلاسیون خود میریزید دقیق باشید و بررسی کنید که  چه نوع مومی است؟

برای داشتن یک انتخاب هوشمندانه ، باید به ماده اصلی صمغ موم نگاه کنیم.

این ماده پایه همه موم های نواری و سخت است و به طور کلی اولین ماده ای است که بر روی برچسب موم ها نوشته میشود.

با گذشت سالها ، صمغ های مورد استفاده در موم های حرفه ای و فرآیندهای ساخت آنها تصفیه شده تر شده اند. برای روشنتر شدن موضوع اینطور مطرح میکنم که دو دسته از صمغ ها وجود دارند ، بعضی از آنها از شیره درختان (عموماً کاج یا صنوبر) ساخته شدند و بعضی هم مصنوعی هستند (ساخته شده توسط انسان هستند).

موم طبیعی یا مصنوعی؟

همیشه میگیم هرچیزی طبیعی باشه بهتر است اما وقتی صحبت از صمغ کاج (درخت) در موم ها می شود ، این موم چون تصفیه نشدند می توانند باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک و بی ثباتی محصول شوند.

به طور کلی در ترکیبات مواد تشکیل دهنده از موم های درختی به عنوان Colophonium یا Rosin نام برده میشود. اما متأسفانه تا زمانی که بسته را باز نکردید ، نمی دانید که آیا از کیفیت خوبی برخوردار است یا خیر.

موم ها در صورت داشتن بوی قوی یا رنگ های تیره ارزان تر هم ممکن است باشند ولی نکته منفی اینجاست که باعث ایجاد یک واکنش منفی در مشتری می شوند.

اگر موم دارای بوی اسید / شیمیایی قوی یا رنگ قهوه ای بسیار تیره ، رنگ کثیف باشد ، احتمالاً قیمت آن نیز بسیار ارزان خواهد بود و احتمالاً باعث واکنش منفی خواهد شد.

اگر شما یک موم جدید را امتحان می کنید ، و مشتری بعد از یا در طی درمان ، دچار خارش یا التهاب پوست شد ، این یک هشدار است. موم های بی کیفیت که با صمغ های بسیار نامناسب ساخته میشوند باعث التهاب ، کبودی و عوارض بدی روی پوست میشوند.

این موضوع را هم بگم که ، موم هایی از درخت کاج  هم وجود دارند که تا حدودی اصلاح شده اند. این وکس ها عموماً دامنه قیمتی متوسطی ​​دارند و اگرچه در اوج نیستند ، اما بدون ایجاد آسیبی به پوست مشتری ، کار را به خوبی انجام می دهند.

موم مصنوعی یا رزینی برای اپیلاسیون

موم های مصنوعی در محدوده بسیار ایمن تر و سازگار تر تولید شدند وخالص و تصفیه شده هستند. کار با آن برای درمانگر آسان تر است. موم های مصنوعی معمولاً به عنوان موم هیدروکربنی یا پلی سیکلوپنتادیون معرفی می شوند.

همانند موم های درختی ، موم های مصنوعی نیز می توانند در رده های کیفیتی پایین تر عرضه و توسط مشتری خریداری شوند.

صمغ های مصنوعی با کیفیت بالا خیلی راحت رنگ می شوند و ظاهراً تازه و تمیز به نظر می رسند.

وکسهای سفید خالص فقط از بهترین صمغ های مصنوعی موجود ساخته می شوند. آنها كنترل كيفي بهتری را روي محصول ارائه مي کنند و به همین دلیل مصرف کننده اعتماد بیشتری به این محصولات میکند.

بهترین موم و وکس دنیا در ایران

 

 

وکس نواری ، هارد وکس و فیلم وکس (وکس عدسی)

 

وکس ها بر اساس مشخصات فیزیکی دسته بندی دیگری نیز دارند. در این دسته بندی وکس ها به سه دسته وکس های نواری، هارد وکس ها و فیلم وکس تقسیم میشوند. وکس های نواری برای استفاده به پد نیاز دارند و معمولا برای نواحی وسیع، دست و پا استفاده می شوند. هارد وکس ها نیازی به پد ندارند و برای وکسینگ صورت و نواحی حساس استفاده می شوند. فیلم وکس ها  یا وکس عدسی نسل جدید از وکس هستند که هم مانند وکس های نواری برای وکسینگ نواحی وسیع استفاده می شوند و هم مانند هارد وکس می توان از آنها برای وکسینگ صورت و نواحی حساس استفاده کرد. فیلم وکس ها نیز برای استفاده نیازی به پد ندارند.

برای تحقیق در مورد انواع موم ها ابتدا به دنبال مارک ها و نام های معتبر باشید. بعد سعی کنید از انواع وکس نمونه هایی برای تست کردن تهیه کنید (میتوانید از همکاران خود بگیرید) ، از تولید کنندگان و تهیه کنندگان موم ها درباره تکنیک ها و انواع محصولاتشون  مشاوره بگیرید.

مشتری مداری کنید تا کسب و کارتان رونق بگیرد

اگر شما صاحب سالن هستید و اپیلاسیون کارتون از وکس شکایت دارد ، نگرانی های آن ها را جدی بگیرید. اگر آنها از موم راضی نیستند ، بدون شک مشتری هم همین احساس را دارد.

مطمئن باشید که محصولی بهتر و مناسب تر در بازار وجود دارد که جایگزین وکسی که استفاده میکنید باشد.

یک موم سخت با کیفیت خوب می تواند به اندازه 200 هزار تومن در هر کیلوگرم باشد که به نظر گران است. اما به یاد داشته باشید که 1000 گرم مقدار زیادی است و در مقابل هم درآمد خوبی ازش خواهید داشت و هم باعث جلب مشتری بیشتر میشود. داشتن یک مشتری شاد و رضایتمند که مشتری دائم شما بشود ، واقعاً می تواند برای سالن شما ارزش آفرین باشد.

در مقابل در صورت استفاده از موم بی کیفیت ، اعتبار کسب و کار شما از بین خواهد رفت . وفاداری و اعتماد مشتری مهمتر از بقای تجاری و محصول ارزان قیمت است. با استفاده از محصولات باکیفیت و نوآورانه همراه با خدمات استثنایی ، کسب و کار شما تضمین می شود.

شما خلق کننده های عادت هستین؛ مشتری ها هر بار انتظار درمان یکسان و مشابه دفعه قبل را از شما دارند. اگر موم شما باعث موبری یکدست میشود، سازگار با پوست و تغذیه کننده پوست است ، دارای رایحه ای لطیف است و البته موهای شما را به درستی از بین می برد ، نیازی به تغییر نیست!

اگر اینطور نیست ، وقت تغییر است و باید به دنبال مومی باشید که این موارد را دارا باشند.

استرالیا موم هایی با کیفیت بسیار بالا تولید می کند که متقاضیان زیادی در سراسر جهان دارد. خرید موم های ساخت استرالیا مطمئناً گامی درست و مناسب برای شما ، تجارت و مهمتر از همه مشتری های شما است.

خرید موم استرالیایی

 عوارض مختلف اپیلاسیون

در این قسمت میخواهیم به شما بگوییم که چگونه شما می توانید احتمال عوارض جانبی ناخوشایند مربوط به اپیلاسیون  را در هنگام انجام عمل اپیلاسیون خود کاهش دهید تا مراجعین شما دوباره به سالن شما باز گردند

التهاب و سوزش

از عارضه رایج و طبیعی اپیلاسیون قرمزی و التهاب است. البته ، تا حدی قرمزی به خصوص در افرادی که پوست کم رنگ و حساس دارند ، وجود خواهد داشت. ما به معنای واقعی کلمه موها را از فولیکول ها جدا می کنیم. این عمل همیشه باعث می شود پوست به نوعی واکنش نشان دهد. با این وجود استفاده از یک موم خوب و با ترکیبات با کیفیت بالا باعث کاهش واکنش ها می شود و باعث تحریک بسیار کمتری برای پوست می شود.

باز هم تاکید میکنم ؛ هر مومی موم نیست. وکس ارزان قیمت ، ساخته شده با محصولات بی کیفیت ، عامل اصلی تحریک پوست است.

نه تنها لازم است موم مناسبی را انتخاب کنید بلکه باید محصولات قبل و بعد  وکس را نیز درست انتخاب کنید تا درمان خود را کامل و مناسب ارائه کنید. اگر از مومی استفاده می کنید که به روغن قبل از اپیلاسیون نیاز دارد ، حتماً از آن استفاده کنید! با این کار اثرات کثیفی ، آرایش ، کرم ، چربی بدن از بین می رود. این موضوع را به مشتری نیزحتما بگوئید. روغن نعناع احساس خنک کننده ای را ایجاد می کند و به عنوان ماده تسکین دهنده عمل می کند. همچنین چسبندگی موم به پوست را بهبود می بخشد ، به این معنی که شما مجبور نیستید بیش از یک بار بر روی هر ناحیه بروید – یک روش مطمئن دیگر برای کاهش سوزش پوست.

این مطلب رو هم بگم که ، اگر از وکس سخت عالی و نرم استفاده می کنید ، به هیچ وجه روغن اپیلاسیون لازم نیست!

 

پس از پایان عمل اپیلاسیون ، از لوسیون تسکین دهنده پس از واکس استفاده کنید – این مواد دارای خاصیت تسکین دهنده ای هستند که با مواد مغذی حیاتی که دارند به پوست آرامش می بخشند.

 

موهای زیرپوستی ، تحریک شدن پوست و جوش زدن

 

موهای زیرپوستی و جوش ها پس از اپیلاسیون بسیار رایج هستند. سرم های مخصوص بعد از اپیلاسیون بهتر است استفاده شود زیرا اسیدهای میوه طبیعی پوست را تحریک می کنند و از جلوگیری از بروز موهای زیرپوستی جلوگیری می کنند.

بسیاری از اپیلاسیون کارهای اروپایی در پایان درمان همیشه از روغن پس از اپیلاسیون برای از بین بردن هرگونه موم استفاده می کنند. یکی از موارد مورد استفاده آنها حاوی روغن درخت چای است و همچنین ضد باکتری عمل می کند.

این لوسیون ها برخلاف روغن های پارافین دار و روغن های گیاهی ، به راحتی جذب می شود و پوست را چرب نمی کند. برای یک نتیجه صاف و تمیز ، همچنین جهت جلوگیری از ایجاد موهای زیرپوستی و باکتریها وجلوگیری از ایجاد خشکی و جوش استفاده می شود.

ایجاد درد و کبودی

 

گرم کننده یا هیتر وکس و موم

 

همه ما می دانیم که اپیلاسیون چیزی دردناک تر از لمس کردن پوست است اما روش هایی وجود دارد که آن را به یک تجربه با درد کمتر تبدیل کنیم. استفاده از روش نادرست اپیلاسیون می تواند باعث آسیب جدی به پوست مشتری از جمله درد و کبودی شود. یک دستگاه گرم کنننده موم خوب تهیه کنید و از پایداری و قوام کامل موم انتخابی خود مطمئن شوید.

 

اگر در حال وکس کردن مشتری دائمی هستید که مرتب اپیلاسیون میکند ، ملایمت بیشتری به خرج دهید ، زیرا پوست آنها به راحتی می تواند زخم و کبود شود. به یاد داشته باشید که همیشه از آنها بپرسید که آیا آنها قبل از هر وکس شروع به مصرف داروی جدید کرده اند یا خیر.

در 4 هفته تغییرات زیادی می تواند ایجاد شود و داروها همچنین می توانند عاملی در واکنش پوست به درمان شما باشند.

 

 

ریبایی بدن و اپیلاسیون

حالا چکار کنید؟

به عنوان درمانگران ، وظیفه شما این است که تمام تلاش خود را بکنید تا تجربه اپیلاسیون مشتری ، از جمله خود درمان و نتایج پس از آن تا انجا که ممکن است دلپذیر باشد.

از این گذشته ، اگر شما از محصولات و تکنیک های مناسب استفاده نکنید  و مشتری از عوارض جانبی جدی رنج ببرند ، آنها قطعاً برنخواهند گشت!

با ترکیبی از قبیل داشتن تکنیک صحیح ، استفاده از محصولات صحیح ( بهترین موم ها برای اپیلاسیون ) و ارائه توصیه های مناسب پس از مراقبت ، می توانید عوارض جانبی مشتری خود را به حداقل برسانید و اطمینان حاصل کنید که درمان های اپیلاسیون شما یک لذتی دارد که مشتری خواهان تکرار آن است.

منبع :بخش وبلاگ سایت caronlab

مدیر سایت
ارسال دیدگاه