نمایش 1–12 از 42 نتیجه

هنگام خرید سشوار ، سرمایه گذاری روی یک مدل باکیفیت و مناسب برای نوع مو شما می تواند سلامت موهای شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. موارد اصلی برای بررسی و خرید بهترین سشوار برای آرایشگاه یا خانه شامل موادی است که از آن ساخته شده است ، توان آن ، وزن آن و ویژگی هایی که کار سشوار را برای شما راحت تر میکند.

جنس سشوار :

به دنبال یک سشوار یونی یا تورمالین برای موهای ضخیم و وزدار باشید. سشوارهای یونی یا تورمالین یون های منفی را از بین می برند که به خشک شدن قطرات آب روی موهای شما برای خشک شدن سریع تر کمک می کند. در نتیجه ، موهای شما بعد از خشک شدن ، احتمال وز شدن آن کمتر می شود. اگر موهای ضخیم و متمایل به فر دارید ، برای داشتن بهترین نتایج ، سشواری را خریداری کنید که دارای یونی یا تورمالین داخلی باشد.

یک سشوار تورمالین احتمالاً از یک سشوار معمولی یونی گران تر است. با این حال ، اگر موهای بسیار ضخیم یا فرفری دارید ، ممکن است سرمایه گذاری خوبی باشد.

خشک کن یونی یا تورمالین برای هر نوع مویی که خشک کردن آن دشوار است نیز مناسب است.

اگر موهای ظریف یا خشک دارید ، یک سشوار سرامیکی یا پورسلین را در نظر بگیرید. سشوارهایی که دارای پوشش پلاستیکی یا فلزی باشد که از جنس سرامیک یا پرسالین هستند ، گرما را یکنواخت ترو ملایم تر پخش می کنند ، بنابراین برای موهای نازک و خشک که به راحتی کم آب می شوند ، گزینه مناسبی هستند.

اگر مطمئن نیستید چه نوع سشواری را خریداری کنید ، یک مدل سرامیکی یا پرسلنی برای همه نوع مو در واقع مناسب است.

سشوار های سرامیکی یا پرسلن همچنین از یون های منفی برای جلوگیری از مجعد شدن مو استفاده می کنند و به شما امکان می دهند موهای خود را سریعتر خشک کنید.

تیتانیوم

اگر موهای زیادی دارید ، خشک کن تیتانیوم را انتخاب کنید. سشوار تیتانیومی گرما را در دمای ثابت و یکنواخت تأمین می کند. بدلیل اینکه خیلی گرم می شود ، برای موهای نازک یا آسیب دیده انتخاب مناسبی نیست. با این حال ، اگر موهای بسیار ضخیم و یا موهای زیادی دارید ، یک سشوار تیتانیومی به شدت می تواند به کاهش زمان خشک شدن موی شما کمک کند.

وزن تیتانیوم کمتر از سرامیک یا چینی است ، بنابراین خشک کن معمولاً سبک است.

اندازه گیری توان و وزن

سشوار حرارتی با توان 1500 وات یا بیشتر را انتخاب کنید. وات سشوارها میزان قدرت و سریع موتور آن ها است. هرچه میزان وات آن بالاتر باشد ، سریعتر می توانید موهای خود را خشک کنید. سشوارهای با وات کم معمولاً ارزان تر هستند. برای استفاده در منزل ، به دنبال مدلی باشید که میزان مصرف آن حداقل 1500 باشد.

اگر موهای شما بسیار ضخیم است و دیر خشک میشود، بهترین سشوار برای شما میتواند بین 1800 تا 2000 وات باشد. این مدل سشوار ها بهترین نوع سشوار برای آرایشگاه و سالن می باشند.

سشوار سبک را انتخاب کنید تا بازوهای شما خسته نشود. ممکن است این موضوع  کم اهمیت به نظر برسد ، اما مهم است که وزن یک سشوار را در نظر بگیرید. شما لازم است یک مدل سبک وزن داشته باشید که هنگام خشک کردن موهایتان راحت تر باشد. این باعث می شود که خشک شدن موی شما راحت تر انجام شود.

برای داشتن یک تجربه خوب و راحت از خشک کردن و حالت دادن مو ، به دنبال سشواری باشید که وزن آن تقریباً 1 پوند (0.5 کیلوگرم) باشد. این موضوع برای آرایشگران بسیار با اهمیت است.

اقلام همراه و امکانات سشوار

خشک کن با تنظیمات متعدد گرما پیدا کنید.عاوه براینکه در پیدان کردن سشوار خوب جنس مواد و وات آن مهم است ، شما همچنین می خواهید یک مدل داشته باشید که به شما امکان تنظیم سطح گرما را می دهد. خشک کن را جستجو کنید که تنظیمات گرمای کم ، متوسط و زیاد داشته باشد تا بتوانید از گرمای دقیق مورد نیاز موهای خود استفاده کنید.

برای موهای ریز ، نازک یا خشک ، دمای کم حرارت به خوبی کار می کند.

برای موهای معمولی ، تنظیم متوسط ایده آل است.

برای موهای درشت و ضخیم ، از تنظیم گرمای زیاد استفاده کنید.

با تنظیم باد سرد سشوار ، از مجعد و وز شدن موها جلوگیری کنید. اگر می خواهید موهای براق و نرم و صاف داشته باشید ، سشواری را انتخاب کنید که دارای ویژگی باد سرد است. این کار به شما امکان می دهد تا وقتی که تقریباً موهای خود را خشک کردید، موهای خود را با هوای خنک کاملا خشک کنید تا کوتیکول را برای موهای صاف و براق ببندید.

هنگامی که موهای شما تقریباً 80٪ خشک است ، از تنظیم گرما به حالت خنک بروید.

در صورت داشتن موهای مجعد ، سشوار را با دیفیوزر ( سری پخش کننده حرارت) خریداری کنید. دیفیوزر اتصال دهنده ای است که هوای گرم را در یک منطقه بزرگتر توزیع می کند بدبجای اینکه موهای شما را در یک ناحیه خیلی داغ کند. اگر موهای فرفری یا موهای وز دارید ،بسیار مفید است.

سری پخش کننده حرارت روی انتهای سشوار وصل میشودوقابل جابجایی است ، بنابراین شما فقط می توانید در صورت تمایل از آن استفاده کنید.

در انتخاب بهترین سشوار برای آرایشگاه داشتن سری پخش کننده و متمرکز کننده حتما لازم است.

برس حرارتی و سشوار چرخشی

برس های حرارتی با داشتن برس در انتهای سشوار باعث میشوند تنها با یک وسیله همزمان هم موهای خود را خشک کنید و هم حالت دهید. بخصوص برای موهای فر باعث زیباتر شدن فر آنها در هنگام خشک شدن میشود.

با سشوار چرخشی میتوانید به موهایتان حالتی را بدهید که در سالن های زیبایی با صرف هزینه و زمان بدست می آورید. برای حالت دهی بهتر و ماندگار تر سشوار چرخشی را بهتر است روی موهای 70 تا 80 درصد خشک شده استفاده کرد.

چند نکته در استفاده از سشوار بخصوص برای آقایان

سشوار را خیلی نزدیک نگیرید

سشوار را حداقل 15 سانتیمتر ( 6 اینچ) از موهای خود دور نگه دارید. این  فاصله از سوختن (یا بیش از حد خشک شدن) کوتیکول موها جلوگیری می کند و همچنین به شما امکان می را برای شما فراهم مکند تا موهای خود را به جهتی که می خواهید مدل دهید .

سشوار را ثابت نگه ندارید

استفاده از سشوار بیش از حد طولانی به موهای شما آسیب می رساند. سعی کنید گرما را در حد متوسط سشوار تنظیم کنید و در یک قسمت مو زمان زیادی از سشوار استفاده نکنید. یک مدل مو کوتاه نیازی به زمان طولانی برای خشک شدن ندارد ، بنابراین میتوانید مدل و جهت دلخواه را در زمان کم به موهای خود بدهید تا موها آسیب نبینند.

اول مدل موی خودتان رو انتخاب کنید

قبل از شروع ، در مورد مدل مو هاتون تصمیم گیری کنید و بعد کار با سشوار را شروع کنید. موهای خود را با استفاده از گرمای سشوار و برس یا دستان خود در حالت مورد نظر قرار دهید. بی هدف صرف خشک شدن موها از سشوار استفاده نکنید که مثل آدمای تازه از خواب بیدار شده موهای بهم ریخته پیدا نکنید.

چجوری حجم موهایتان را بیشتر یا کمتر کنید؟

می خواهید موهایتان صاف روی سرتان بخوابند؟ فقط از سشوار استفاده کنید و آن را روی موهایتان رو به پائین بکشید.

میخواهید موهایتان پرپشت نشان داده شوند؟ خیلی راحت است!! فقط سشوار خود را در جهت رو به بالا ، از ریشه تا نوک بکشید.

ترجمه شده از مقاله  Choose-a-Blow-Dryer