هر آنچه لازم است درباره اولاپلکس بدانید

اولاپلکس اصل
اولاپلکس چیست و اولاپلکس تراپی

    اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس چیست : olaplex محصولی آمریکایی برای درمان موهای آسیب دیده در سه مرحله است که توسط دو شیمی‌دان، اریک پرسلی و کریگ هاوک ابداع شده که مادهٔ شیمیایی‌ای فاقد سیلیکون و چربی را اختراع کردند. برای برقراری دوباره پیوندهای شکسته‌شده در مو در اثر آسیب‌های شیمیایی، حرارتی و مکانیکی.

فرمول اولاپلکس کاملا منحصر به فرد هست و در هیچ پلکس دیگری موجود نیست اولاپلکس پیوندهای دی سولفیدی مو را ترمیم می کند.
اولاپلکس در واقع تمامی پیوندهای شکسته شده بر اثر براشینگ،اتوی مو،رنگ،دکلره و…را احیا می کند. و به افرادی که دارای موهای فوق العاده آسیب دیده ای هستند،اطمینان می دهد که با خیال آسوده موهای خود را بدون نگرانی از آسیب دیدگی بیشتر رنگ و یا دکلره کنند و در ضمن باعث ترمیم آسیب دیدگی های قبلیشان هم می شود.

خیلی از افرادی که موهای ضعیف و شکننده دارند برای بلوند کردن موهاشون نگران کشسانی شدن مو به دلیل استفاده از پودر دکلره ونیاز احتمالی به شارژهای بعدی هستند . این افراد لازم است بدانند که اولاپلکس موهای آنها را در مقابل آسیب بیمه میکند .

خانم دکتر رویا گستری متخصص پوست و مو درباره اولاپلکس  و موارد استفاده از این ماده اظهار کرد: اولاپلکس ماده‌ای است که به منظور جلوگیری از بروز  صدمات در موها و ترمیم آسیب‌های ایجاد شده بر روی مو‌هایی که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی از جمله؛ رنگ، دکلره، مواد شیمی درمانی، پروسه‌های حرارتی یا مکانیکی آسیب دیده‌اند؛ استفاده می‌شود تا مو‌ها دوباره سلامت و درخشش خود را به دست آورند.

دکتر گستری هم چنین توضیح دادند کسانی که موهایشان را رنگ یا دکلره می‌کنند و از مواد شیمیایی برای صاف و فر کردن مو‌های خود بهره می‌گیرند، حتی کسانی که به مدت طولانی از سشوار یا اتو برای صاف کردن مو استفاده  می‌کنند؛ نیاز به استفاده از اولاپلکس دارند.

    چه جاهایی میتونیم از محصولات اولاپلکس استفاده کنیم؟

·        در مواد رنگ مو

·        در مواد دکلره مو

·        در منزل به عنوان درمان یا بهبود دهنده

·        استفاده انحصاری برای اولاپلکس تراپی ( درمان موی آسیب دیده بعد از رنگ ، دکلره ، اتو و براشینگ مو ، ..)

·        به عنوان شامپو و نرم کننده

·        بعد از حمام برای جلوگیری ار وز مو

 

اولاپلکس شماره 3

اولاپلکس چه محصولاتی داره؟

·         کیت سالنی شامل یک محلول شماره 1 و دو محلول شماره 2 هر کدام 525 میل

·         کیت مسافرتی شامل یک محلول شماره 1 و دو محلول شماره 2 هر کدام 100 میل

·         محلول شماره 3 اولاپلکس 100 میل

·         شماره 4 شامپوی مناسب موهای ضعیف 250 میل

·         شماره 5 کاندیشنر یا نرم کننده 250 میل

·         شماره 6 برای استفاده بعد از حمام، افزايش لطافت و نرمی مو و ضدِ وز

·         شماره 7 روغن اولاپلکس 30 میل

خرید اولاپلکس پیمانه ای

 

    چه جوری باید از این محصولات استفاده کرد؟

  ١-آموزش استفاده در رنگ مو

   ابتدا رنگ مورد نظر بايد با اكسيدان يا فعال كننده رنگ به خوبي تركيب شده(بهمدت ٥ دقيقه) باشد .سپس در ازاي هر ١٠٠ ميل از رنگ مقدار ٣/٧٥ ميلي ليتر (1/8 oz) از محلول اولاپلكس شماره ١ به مخلوط رنگ داخل کاسه اضافه شده دوباره خوب مخلوط شود. حالا آماده رنگ آمیزی مو است.

 

  ٢-آموزش استفاده اولاپلكس در پودر دكلره

   براي دكلره كردن مو يا آمبره و بالياژ كردن مو توسط پودر دكلره ابتدا مقدار ٣٠ گرم پودر دكلره بايد با اكسيدان يا فعال كننده ( اكسيدان هاي٦٪،٩٪،١٢٪ ) پودر به خوبي مخلوط ( به مدت ٥ دقيقه )شود .

   سپس از اولاپلكس شماره ١ به مقدار ٧/٥ ميلي ليتر (1.4 oz) به مخلوط اضافه بعد بخوبی مخلوط کنید و ساير مراحل روشن كردن مو را انجام دهيد. وقتی در مواد دكلره از محلول اولاپلكس استفاده می كنیم.

   بعد از روشن كردن مو، موها به طور كامل آبكشي شوند( از نرم كننده يا شامپو يا مواد تميز كننده استفاده نشود) سپس با حوله ( بدون استفاده از سشوار ) رطوبت موها گرفته شود به طوري كه ١٥ الي ٢٠ درصد از رطوبت مو باقي مانده باشد مو را با اولاپلكس شماره ٢ آغشته كرده و به مدت ١٥ الي ٢٠ دقيقه رو به پايين به خوبي ماساژ دهيد و در انتها با يك كلاه رنگ موها پوشانده شده و به مدت ١ الي ٢ ساعت صبر کنید و سپس موها آبكشي و كاملا خشك کنید بعد در انتها درصورت نیاز به رنگساژ مدنظر میتوانید رنگساژ کنید.

 

  ٣- آموزش استفاده اولاپلكس در دکو کرم ها

   براي استفاده از كرم هاي روشن كننده ميزان ٤٥ گرم از كرم با ٧.٥ ميلي ليتر از اولاپلكس شماره ١ لازم مي باشد و تمام مراحل بالا در مورد كرم دکلره صادق مي باشد

 

نکات خیلی خیلی مهم :

  اگر براي انجام روشن كردن مو مقداري بيشتر از ٣٠ گرم مورد نياز مي باشد مي بايست مخلوط هاي حاصل در ظروف جداگانه تهيه شوند زيرا مقدار اولاپلكس (٧/٥ ميلي ليتر) فقط در ٣٠ گرم پودر فعال مي شوند

(به طور مثال اگر مويي به ٩٠ گرم پودر روشن كننده احتياج داشته باشد بايد در سه ظرف جداگانه 30 گرمی مخلوط گرفته شود)

 

  براي نتيجه عالي در كار استفاده از مواد (بيرنگ كننده هاي مو و اكسيدان)اصل و اورجينال الزامي مي باشد و دقت در مقدار لازم است نه کمتر و نه بیشتر بودن خیلی مهم است.بهتر است از ترازو برای میزان دکلره خصوصا استفاده کنید تا مقدار30 گرم و 7/5میل کاملا رعایت شود.

محصولات اولاپلکس

 

٤- استفاده صرفا جهت اولاپلكس تراپي( درمان بعد از آسيب هاي ناشي از دكلره،رنگ،اتو و براشينگ مو…)

 

  مقدار مواد استفاده شده در اولاپلكس تراپي بستگي به اندازه موي سر شخص متفاوت مي باشد لازم به ذكر است مقدار ذكر شده در روش ذيل براي افرادي كه موي سر آنها تا شانه مي باشد توصيه ميگردد(بستگي به اندازه و حجم مو مقدار استفاده شده متفاوت مي باشد)

  ابتدا موها آبكشي (بدون شامپو و نرم كننده) شده و با حوله (بدون سشوار) خشك گرديده تا مو ١٥ الي ٢٠ درصد رطوبت داشته باشند.

   سپس مقدار ١٥ ميلي ليتر (1/2 oz) از اولاپلكس شماره ١ با مقدار ٨٥ ميلي ليتر آب مقطر (يا آب جوشانده سرد)در ظرف اسپري مانند خوب مخلوط(به مدت ٥ دقيقه)وسپس به موها اسپري گرديده و به مدت ١٠دقيقه ماساژ داده شود .

   بلافاصله اولاپلكس شماره ٢(به مقدار ٣٠ ميلي ليتر)به موها زده شده به مدت ٢٠ دقيقه رو به پايين ماساژ داده شود و بعد كلاه رنگ روي موها گذاشته شده و به مدت ١ الي٢ ساعت مكث گرديده و با شامپو يا نرم كننده مورد علاقه تان موها را آبكشي يا شسته و خشك كنيد.

  با اولاپلكس درمانی موهای شما در سالن كاملا درمان می شود . ولی در تکمیل درمان بهترین كار این است كه بعد از انجام خدمات اولاپلكس در سالن ها از اولاپلكس شماره ٣ استفاده كنیم و موهای خود را در بهترین حالت ممكن از سالم بودن نگه داریم هرچند که ضرورتی هم ندارد.


   محصول شماره ٣ اولاپلكس،برای مشتریانی است كه می خواهند در منزل از موهایشان مراقبت كنند، این محصول فقط جنبه مراقبتی و درمانی دارد و برای رنگ و دكلره كردن استفاده نمی شود. با محلول شماره ٣ در منزل طی چندین بار استفاده موهای شما مانند تراپی در سالن سالم می شود.

  ٥- محلول شماره ٤ اولاپلکس شامپو موهای ضعیف

در این شامپو غلظت ماده فعال کننده 10 درصد است. بنابراین به عنوان یک شامپوی بدون سولفات و دارای آمینو اسیدهای مغذی مو  گزینه بسیار خوبی است. اما قطعا نبایستی انتظار اولاپلکس تراپی حرفه ای را از این شامپو داشت.

  ٦- محلول شماره ٥ اولاپلکس کاندیشنر

نرم کننده اولاپلکس حاوی مواد مغذی آمینو اسیدی و فاقد سیلیکون است. بیس آمینو پروپیل دی گلیکول دی مالوات با غلظت 7 درصد در نرم کننده موجود است. بنابراین  شماره 4 و 5 به عنوان شامپو اولاپلکس و سپس نرم کننده گزینه خوبی برای تقویت مو است.

      چگونه از موها محافظت میکند؟

درحین رنگ یا دکلره مقاومت مو به علت ایجاد پیوندهای دی سولفیدی موجود در فرمولاسیون اولاپلکس بالا می رود و مو آسیب نمی بیند و چون مقاومت مو بالا رفته است تا آخرین حد ممكن مو بدون آسیب روشن می شود.

 

     اولاپلکس بهتره یا کراتین ؟

اولاپلكس كاملا با كراتینه متفاوت هست، هیچ ماده ای قدرت بازسازی ساختار مو را ندارد،آسیب دیدگی هایی كه توسط كراتین درمان نمی شود به راحتی با اولاپلكس درمان می شود. اگر موهای كشسانی دارید به هیچ عنوان كراتینه نكنید فقط با اولاپلكس آنها را درمان كنید.

 

    ماندگاری اولاپلکس چه مدته ؟

اثر اولاپلكس دائمی است،پیوندهای ایجاد شده از بین نمی روند مگر اینكه بعد از درمان مجددا كارهایی را انجام دهیم كه به موی طبیعی آسیب می زنند.

خرید اینترنتی میکاپ 110
مدیر سایت
ارسال دیدگاه